Sıkça Sorulan Sorular

Kresando ile ilgili en çok merak edilen ve sorulan soruların yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz. Eğer aşağıdaki listede aradığını cevabı bulamadıysanız iletişim bölümündeki formu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Kresando aslında crescando ismindeki bir müzik terimidir. İtalyanca’da “giderek artmak” ya da “git gide şiddetlenmek” anlamlarına gelmektedir. Bunun yanında sayfamızın da ismi olmakla beraber Türkiye’deki klasik müzik bilgi ve aşkını “giderek şiddetlendirme” amacımızı yansıtmaktadır! 

Sitemizin iletişim bölümünden sorumlu kurucusu Ayberk Durgut’tur. Kendisine ayberkdurgut3023@gmail.com ya da info@ayberkdurgut.com mail adreslerinden veyahut isterseniz 05538116399 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Canlı derslere, öğrenci panelinden ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken dilediğiniz kampı satın almak, siteye kaydolmak ve ardından kampın ders zamanına uygun biçimde öğrenci panelinde beklemektir. Ders saati geldiğinde Canlı Ders sekmesindeki butona basarak Zoom’a giriş yapabilirsiniz. Her halükarda kampların WhatsApp grubunda yedek link paylaşılmaktadır. Oradan da takip edebilirsiniz. Dersleri dilerseniz telefondan, dilerseniz tabletten, dilerseniz de bilgisayardan takip edebilirsiniz.

Sitemizin içerisinden paketleri inceleyerek hangi kampın içeriği, fiyatı, erişim süresi vb. tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Ödeme işlemi siteden yapılmamaktadır, ödeme detayları için kurucu Ayberk Durgut ile iletişime geçmelisiniz. Kendisine mail ya da mesaj atmanız yeterli olacaktır.

Eğitmen, gerek gördüğü yerde soruları dinlemek için derslerde zaman ayırabilir ve ayrıca kamptan kampa değişiklik gösterse de Soru-Cevap dersleri de talebe göre yapılabilmektedir.

Kampı satın aldığınızda kamptaki tüm derslerin tekrarlarına, alınan tüm notların PDF’lerine, ders çizelgesine, kaynak önerileri dosyasına ulaşabileceksiniz.

Paniğe gerek yok! Kamplarımızdan herhangi birisini satın aldıysanız şayet tüm derslerin tekrarlarına dersler yapıldıktan sonra ulaşabileceksiniz. Tek yapmanız gereken giriş yaparak “Öğrenci Paneli”ne ulaşmanız!​

Hayır fakat derslerin kayıt altında olduğunu unutmayınız! Kamera ve ses açacağınız zaman dersi satın alan ve alacak olan herkesin bu ses ve görüntü kaydını görebileceğinin de farkında olunuz!

Evet sertifika kazanacaksınız! Dersler bittikten sonra size yapacağımız sınavda %70 başarı baremini geçen öğrencilerimiz BAŞARI ve KATILIM sertifikaları alırken bu başarıyı tutturamayan öğrencilerimiz sadece KATILIM sertifikası alacaklardır. Bu sertifika sembolik olup herhangi bir resmi karşılığı yoktur. Kamp sonunda maillerinizi kontrol ediniz! 

Her kampın içeriği “İncele” butonundan incelenebilir. Müzik Tarihi 2023 için erişim süresi 8 aydır. Bu sayı kamptan kampa değişebilir. Bir videoyu aynı anda yalnızca 1 kişi izleyebilir (aynı hesaptan) ve videolar kayda alınamaz. Erişim süresi biten kullanıcılar aynı paketleri tekrardan satın alabilir ve erişim sürelerini yenileyebilirler. Bu sürenin dolmasına yakın sizlere hatırlatma mesajları otomatik olarak iletilecektir.

Canlı derslerin, aynı zamanda sistem tarafından video kayıtları alınmaktadır. Bu kayıtlar maksimum 4 iş günü içinde sisteme yüklenmektedir. Üyelerimiz satın aldığı paketin canlı ders kayıtlarını istedikleri saatte izleyebilmektedirler. Bu kayıtlar ile sınav öncesi tekrar yapabilmektedirler.
 

Eğer sistemle ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilir ve aklınızdaki tüm soruları bizlere sorabilirsiniz.

Evet sınav ama sakin olun ! Resmi değeri olan ya da sizi resmiyette etkileyecek bir sınavdan bahsetmiyoruz. Bahsedilen sınav kampın sonunda sizin, bilgilerinizi ölçmeniz için koyduğumuz 20 sorudan oluşan bir Quiz'dir. Bu quizdeki başarınıza göre sertifikalar kazanacaksınız! Sınav soruları büyük bir zorlukta olmayacağı gibi, kampta bahsedilen genel bilgilerden oluşacaktır.

Bahsettiğimiz üzere bu sertifikaların e-devlet üzerinden onayları olmayacaktır bu sebeple resmi belge niyetine kullanılamamaktadır. Sertifikalarımız sizlere mailleriniz üzerinden sınav bitimi iletilecektir. 

 

Öncelikle yapmamanız gereken ilk şey paniktir. Diyelim internet bağlantınızın başına o an bir kaza geldi ya da bir sebepten dersten düştünüz. Bu durumda yapmanız gereken ilk iş sitemize girmek, giriş yapmak ve ardından "Öğrenci Paneli" kısmından "Canlı Dersler" butonuna ardından da "Sınıfa Katıl !" butonuna basmaktır. Sizi bu buton Zoom'a aktaracak ve eğitmenin önüne isteğiniz düşecektir. Eğitmen, müsait olduğu anda sizi sınıfa alacaktır.

Merhaba! Sitemize nasıl kayıt olabileceğinizi hemen anlatalım. Öncelikle www.kresando.com sitesine bir tarayıcı üzerinden giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra ana ekranda sitemizin ana sayfası çıkacak karşınıza. Mobil cihazınızın sağ üstüne bakarsanız orada "Üye Girişi" kısmını görebilirsiniz. O kısma tıklamanız gerekiyor. Ardından site sizi yönlendirecek ve kaydınızın tamamlanıp tamamlanmadığı hakkında bilgi verecektir.

Not: Rica ederiz ki sitenin istediği tüm bilgileri giriniz. Opsiyonel olan kısımlardan TC olmasa da adresinizi, öğrenim durumunuzu vs. görüntüleyebilirseniz seviniriz.

Tebrikler! Artık siz de sitemizin üyesi oldunuz!

Bu konuda bir iyi bir kötü haberimiz var. Önce kötüden başlarsak eğer, ne yazık ki kamp başladıysa artık kampa, ücretini tamamen ödeyecek olsanız dahi, giriş yapamazsınız. Elbette güzel bir durum değil fakat size iyi bir haber verebiliriz. Kamp bittikten hemen sonra "Ders Tekrarları Paketi" satın alabilirsiniz ve kampı sonradan izleyebilirsiniz. Bunun yanısıra bu tür kamplar ilk ve tek olarak yapılmıyor. Diyelim ki ileride bir tarihte bir kamp daha yapılacak. Bu kamp, sizin katılmak istediğiniz kamp olabilir! Kresando, bu alanda sürekli bir eğitim verecek türde sitelerdendir. 

Öncelikle biz sizi herhangi bir kaynak kitap almak konusunda elbette zorunlu tutmuyoruz. Kamptan kampa elbette değişir fakat siz kampa üye olduğunuzda size zaten programın ve kaynak listesinin bulunduğu 2 adet Word dosyası atılıyor. Bu dosyanın içeriği kampın içeriğine göre değişebilir. Bu dosyada zaten kampta kullanılacak kaynaklar yazıyor olacaktır. Bu kaynakları alıp incelemenizde elbette büyük yarar vardır. Eğitmenlerimiz zaten derste derleme bir sunumla sizin karşınıza çıkmaktadır. 

Merhaba. Her dersin yapılmasının ardından kurulan kamp grubuna zaten halihazırda dökümanlar PDF, WORD vb. formatlarda gönderilmektedir. Eğer kampa dair toplu bir arşiv arıyorsanız ise sitemizden bu dokümanlara ulaşabilirsiniz. Sisteme üye girişi yaptıktan sonra "DÖKÜMANLAR" butonuna tıklamanız halinde size tanımlı olan kamplardaki dökümanlara erişebiliyor olacaksınız. Başarılar dileriz.